Thema Happen | De Gouden Eeuw Driehoek (Zilvermuseum) - 48 km.
Thema: cultuur
Cultuur combineren met heerlijke gerechten? Kies dan voor deze ThemaHappen route waarbij u een bezoek brengt aan het Zilvermuseum. Hier wordt de zilversmeedkust gepresenteerd en kunt u verschillende zilveren voorwerpen door de jaren heen bewonderen.
Arrangement (prijs: € 37,45 p.p.)
Bij deze ThemaHappen route is het volgende inbegrepen:
- Ontvangst met koffie/thee en gebak bij Brasserie Joia rond 10.00 of 10.30 uur
- Een bezoek aan het Zilvermuseum om 12.00 of 12.30 uur
- Heerlijke lunch bij Restaurant Belvédère rond 13.45 of 14.15 uur
- Nagerecht bij De Koffiefabriek rond 16.00 of 16.30 uur
- Afsluitend drankje bij Brasserie Joia rond 18.00 of 18.30 uur
Tevens ontvangt u de routebeschrijving van een mooie fietsroute met bezienswaardigheden onderweg en een fietskaarthouder. Deze materialen levert u aan het einde van de dag weer in.
Zilvermuseum
Een bezoek aan het Zilvermuseum is leuk, interactief en leerzaam voor jong en oud. U ziet, voelt, ruikt en hoort zilver en ontdekt nog veel meer over dit veelzijdige edelmetaal in de Wereld van Zilver. De unieke collectie wordt gepresenteerd in prikkelende thema's en hier staat zelfs de langste zilverdoe-tafel ter wereld. Dit is een interactieve tafel vol zilververhalen en -opdrachten. In de Zilversmederij onthullen jonge ambachtelijke smeden hun geheimen, waarna u zelf aan de slag kunt gaan in het Zilverlab. Het museum is gevestigd in Schoonhoven, dé zilverstad van Nederland.
Gouden Eeuw Driehoek
De fietsroute laat u het beste van de Gouden Eeuw in één dag beleven. Schoonhoven, Oudewater en Gouda zijn drie prachtige stadjes met iedereen unieke historie en vooral ook bijzondere oude ambachten. Onderweg komt u langs verschillende bezienswaardigheden die toegelicht worden in de routebeschrijving. Een route die veel natuurlijk en historisch schoon te bieden heeft en waar u tegelijkertijd wat leert van de historie.
Culinair genieten
Nadat u genoten heeft van een kopje koffie en gebak stapt u op de fiets voor de eerste etappe. U fietst richting Het Zilvermuseum. Nadat u een bezoek heeft gebracht aan het museum fietst u een klein stukje naar Restaurant Belvédère waar een heerlijke lunch wacht. Na de lunch trappen we verder naar het nagerecht bij De Koffiefabriek. Het is tijd om op de pedalen te stappen voor de laatste etappe. U sluit de dag af met een drankje bij Brasserie Joia waar u nog even kunt nagenieten.
Ander startpunt of museum?
Wilt u de Gouden Eeuw Driehoek route beleven, maar start u liever in Schoonhoven of Gouda? Of brengt u liever een bezoek aan het Museum Gouda of het Touwmuseum?
Bekijk dan eens één van de volgende ThemaHappen routes:
De Gouden Eeuw Driehoek (Museum Gouda) - start in Schoonhoven.
https://www.happenentrappen.nl/route/203
De Gouden Eeuw Driehoek (Touwmuseum) - start in Gouda.
https://www.happenentrappen.nl/route/204


Deelnemende restaurants
![]() |
Brasserie JoiaHavenstraat 1-23421 BS Oudewater 0348 -567150 www.brasseriejoia.nl |
![]() |
ZilvermuseumKazerneplein 42871 CZ Schoonhoven 0182-385612 www.zilvermuseum.com |
![]() |
Restaurant BelvedèreLekdijk West 42871 MK Schoonhoven 0182-325222 www.hotelbelvedere.nl |
![]() |
De KoffiefabriekNieuwe Markt 642801 GR Gouda 0182-551969 www.koffiefabriekgouda.nl |
![]() |
Brasserie JoiaHavenstraat 1-23421 BS Oudewater 0348 -567150 www.brasseriejoia.nl |
