Reis terug naar het authentieke hart van de Kempen tussen Retie, Arendonk, Kasterlee en Dessel. Glooiende bossen, sprankelende valleien en uitgestrekte groendomeinen roepen de nostalgie op van eenvoudige vreugde in een tijd zonder haast. Deze groene parels, met hun statige lanen en verborgen poelen, bieden een tijdcapsule van puur Kempenlandschap. Ontsnap aan de drukte met weldadige stilte en pure natuurbeleving.
 
  • Koffie en gebak bij Bistro Tilo
  • Voorgerecht bij ‘t zoet pateeke
  • Soep bij Den Triptiek
  • Hoofdgerecht bij Keeses Molen Drinks & Grill
  • Nagerecht bij Café PleXat
Groendomein Prinsenpark
Prinsenpark bij Arendonk is een oase van vijvers, speelbossen en kronkelende paden door typisch Kempisch bos. Families genieten hier van ruime picknickplekken en avontuurlijke speelzones met klimtoestellen van boomstammen. Het domein ademt rust met zijn statige beukenlanen en kleurrijke rododendrons in de lente. Wandel langs de poelen waar eenden en kikkers leven, en proef de nostalgie van lanen waar generaties door fietsten.

De Witte Nete
De Witte Nete slingert door Retie en vormt een groene vallei vol wilgen, moerasplanten en bloeiende oevers. Langs het water spot je ijsvogels, reigers en libellen, wat het een paradijs maakt voor natuurliefhebbers. De kronkelende rivier creëert een sprookjesachtig landschap met vochtige weilanden en bruggetjes, zoals vroeger doorkruist door lokale fietsers. In de zomer bloeien waterlelies en herfst kleurt de oevers goud.

Tikkebroeken
Tikkebroeken tussen Oud-Turnhout en Kasterlee is een uniek moeras- en broekgebied met zeldzame orchideeën, amfibieën en libellen. De vochtige weiden bloeien in het voorjaar uitbundig met pinksterbloemen en dotterbloemen, een kleurrijk spektakel als vanouds. Vlakke paden leiden door dit biodiverse stukje Kempen, ideaal om salamanders te observeren bij zonsondergang. Het beschermde gebied behoudt zijn rijke flora en fauna met info(bordjes), een rustige parel van wilde schoonheid.

Kempense Heuvelrug
De Kempense Heuvelrug rond Kasterlee strekt glooiende bossen en heidevelden uit, een nostalgisch heuvelland dat uitnodigt tot vergezichten. Oude naaldbossen en zandpaden herinneren aan vervlogen wandelingen door statige dennen. Hier proef je de essentie van de Kempen met wuivende varens en bloeiende heide in augustus. Een tijdloos domein waar de wind door de toppen fluistert en rust heerst.

Reserveer nu!

MA
DI
WO
DO
VR
ZA
ZO

Aanvullende informatie

Bij Bistro Tilo, ‘t zoet pateeke, Den Triptiek en bij Café PleXat aanwezig. Geen fietsverhuur bij het startpunt mogelijk Geen overnachtingsmogelijkheden Geen gratis parkeergelegenheid bij het startpunt Geen honden toegestaan op het terras Geen WIFI beschikbaar
Sluitingsdagen   
- Op maandag, dinsdagwoensdag en donderdag kan deze route niet gefietst worden. 
- Van 5 t/m 14 juni kan deze route niet gefietst worden. 
- Op 23 augustus kan deze route niet gefietst worden.
- Van 25 t/m 27 september kan deze route niet gefietst worden. 
- Op 11 oktober kan deze route niet gefietst worden. 
Wisseldagen   
- Van 10 t/m 12 april wordt zowel het voorgerecht als de soep geserveerd bij Den Triptiek omdat ‘t zoet pateeke dan gesloten is. 
- Op 25 april wordt zowel de soep als het hoofdgerecht bij Keeses Molen Drinks & Grill omdat Den Triptiek dan gesloten is.
- Op 19, 20, 21 en 26 juni wordt zowel het voorgerecht als de soep geserveerd bij Den Triptiek omdat ‘t zoet pateeke dan gesloten is. 
- Op 12, 17, 18 en 19 juli wordt zowel de soep als het hoofdgerecht bij Keeses Molen Drinks & Grill omdat Den Triptiek dan gesloten is.
- Op 11, 12, 13, 18, 19 en 20 wordt zowel het voorgerecht als de soep geserveerd bij Den Triptiek omdat ‘t zoet pateeke dan gesloten is. 
- Op 2, 3 en 4 oktober wordt zowel het hoofdgerecht als het nagerecht geserveerd bij Keeses Molen Drinks & Grill omdat Café PleXat dan gesloten is. 
Overige bijzonderheden   
Deze route kan vanaf medio april geboekt worden
Fietsverhuur   

Happen en Trappen doet zelf niet aan fietsverhuur. Wij vragen u vriendelijk zelf online de mogelijkheden te bekijken. 

Hoe ziet een dagje
Van witte Nete naar Kempens Groendomein eruit?

Maak kennis met onze gastvrije restaurants
Koffie met gebak
Koffie met gebak
Bistro Tilo
Peperstraat 11
Retie
014-892233
Koffie met gebak
Voorgerecht
‘t zoet pateeke
Koeistraat 55
Arendonk
0470-601586
Koffie met gebak
Soep
Den Triptiek
Provinciebaan 74
Retie
0474-339657
Koffie met gebak
Hoofdgerecht
Keeses Molen Drinks & Grill
Doornboom 1
Kasterlee
014-897896
Koffie met gebak
Nagerecht
Café PleXat
Turnhoutsebaan 4
Dessel
0494-855045